RC škola RCM Pardubice

S RC ŠKOLOU RCM PELIKÁN NIC NERISKUJETE, UŠETŘÍME VÁŠ ČAS I PENÍZE
A VSTOPÍTE DO SVĚTA MODELÁŘSTVÍ S NEJLEPŠÍMI ZÁKLADY

ovládání RC modelů na leteckém simulátoru
ovládání RC modelů letadel (elektropohon, spalovací motor)
ovládání RC modelů vrtulníků (elektropohon, spalovací motory)


Vážení modeláři. Protože jsme si vědomi náročnosti v ovládání dálkově řízených modelů, zařídili jsme pro Vás školu RC létání. Ne každý, kdo chce začít s RC modely, si uvědomuje náročnost, která se za tím skrývá. Ovládání modelu letadla nebo vrtulníku je zcela něco jiného, než například ovládání aut nebo lodí i když to v rukách zkušeného pilota může vypadat zcela jednoduše. Ovládání modelů se nedá srovnat s létáním ve skutečném letadle, protože ovládání modelu s vysílačem v ruce je odlišné než sedět za knyplem v kokpitu. Představte si, že řídíte automobil, v kterém přímo sedíte, a že by jste ho chtěli stejně ovládat i dálkově. Letadlo se prostě ve vzduchu nedá zastavit jako auto. U letadel je i mnoho dalších aspektů, jako ztráta rychlosti a vztlaku nebo povětrnostní podmínky. Vrcholem náročnosti dálkově ovládaných modelů je řízení RC vrtulníků.
Důležitou stránkou RC školy je především ušetření vašich finančních prostředků ale i času, který můžete strávit nad laborováním s motory, nastavováním potřebných výchylek, zalétáváním nových modelů ap. Velmi důležité je také to, že se hned v počátku naučíte správným návykům a zásadám, bez kterých by jste se v budoucnu neobešli.
Správné držení „knyplů“ na RC soupravě a přiřazení jednotlivých funkcí v ovládání modelu, dodržování nutné předletové přípravy. Budete seznámeni s dodržováním kázně a bezpečnosti, která musí na letišti vždy platit na prvním místě!kříž pod vrtulníkkříž pod vrtulník
Samotná výuka se skládá z několika částí. Seznámení s modelem, jeho ovládáním, vysvětlení základních pojmů. Výuka létání probíhá tak, že máte ve svých rukách RC soupravu, která je kabelem propojena s RC soupravou vašeho učitele. Vy posloucháte učitele, který vám určuje, co by jste měli dělat a vy prostě létáte. První starty modelu řídí vždy učitel a vy si řízení modelu převezmete až ve vzduchu, kde se poprvé máte možnost seznámit s ovládáním modelu a kde si osvojíte teoretické znalosti, které jste se naučili na zemi nebo na simulátoru. Systém propojeného ovládání od firmy Hitec je natolik kvalitní, že svůj model řídíte a ani nemusíte pocítit to, že váš let váš učitel koriguje. Po zvládnutí základního nácviku létání si s modelem můžete bez rizika vyzkoušet i některé akrobatické prvky včetně vašeho prvního samostatného startu a přistání. Výuka probíhá na typech letadel a vrtulníků poháněných spalovacími motory nebo elektropohonem dodávaných f.RCM Pelikán na trh.
Výukou pilotáže vás provede ten nejpovolanější ,vícemistr Evropy a finalista Mistrovství světa v kategorii RC combat - Dan Pék.


I já jsem si kdysi představoval, že si koupím motorový model s rádiem, zajedu na pole, odstartuji a poletím... dnes už dobře vím, že něco takového je jen těžko zvládnutelné.
Naštěstí se mě hned v počátku ujal zkušený modelář, který mě dal první základy v létání s modely, naučil mě, jak model správně ovládat, jak seřídit a nahodit motor, jak jít s modelem správně na přistání ale i to jak správně držet páky ovládání na RC soupravě.
Dnes vím, jak bylo dobré získat hned na začátku dobrý základ, o který se opírám i dnes, kdy se leteckému modelářství věnuji závodně.

Dan Pék

e-mail: dan.pek@cmail.cz
telefon: 777 258 218