Bronislav Valenta

S RC vrtulníkem jsem začal asi před rokem, kdy jsem si pořídil E 325 MiniTitan. Sice je pro začátečníka jako já hodně nestabilní, ale když se s ním naučím tak přejít na mnohem větší a stabilní vrtulníky bude jednoduší.
Tehdy jsem si ho objednával, společně s RC soupravou Futaba, přes internet až z Prahy. Teprve později jsem zjistil že mám prodejnu hned vedle v Pardubicích.
Se stavbou jsem neměl žádné velké problémy. První seřízení a zalétnutí jsem nechal na mnohem zkušenějším Danu Pékovi. Na simulátoru mě to už docela šlo a tak jsem už mohl začít trénovat visení. První pokus jsem uskutečnil ještě téhož dne, co jsem si vrtulník přinesl ze seřízení. Skončil slušným pádem. Po opravě to šlo stále do kola, krátký let, pád a zase opravit. Při každé opravě jsem koupil tuningoví díl a tak s původním vrtulníkem nemá už moc společného. Za nějaký čas jsem uměl spíše seřídit vrtulník než s ním viset, natož létat. Ale po roce si už víc zalétám a bezpečně s ním i přistanu.
E 325 MiniTitan je zatím můj jediný vrtulník, pokud nepočítám Easycopter V6 který jsem si pořídil na doma, abych si měl s čím přes zimu zalétat uvnitř.

E 325 MiniTitan
- motor Thunder Tiger OBL 29/36-10H
- serva Hitec HS-65 HB

více fotografií mého prvního vrtulníku naleznete zde http://bronislav.rajce.idnes.cz/Vrtulnik_mini_Titan_E325_3D_Heli/

- gyro Futaba GY 401
- RC souprava Futaba FX-18 V2 35MHZ
- přijímač Futaba R156F
- baterie Li-pol EVO 25 3s 2170mAh
- Heli el.regulátor Mini Titan,BLC-40

Bronislav Valenta - Sezemice